День Незалежності в Будинку Полонії

      11 листопада – День Незалежності Польщі займає особливе місце в житті країни.

У 1918 році закінчилася перша світова війна, і після 123 років неволі у складі Росії, Пруссії і Австрії країна повернулася на карту Європи. Начальником держави став Юзеф Пілсудський, маршал Польщі. Після його обрання у Варшаві створено перший демократичний уряд. У роки 1919-1936 річниця відновлення незалежності відзначалася як свято військових. Державний ранг придбав в 1937 році. У часи ІІ Речі Посполитої 11 листопада відзначали дуже урочисто.

Незалежна Польща була тільки до вересня 1939 року, до початку II світової війни.

Після II світової війни, в 1945 році Польща стала членом соціалістичного табору, і в цей період День Незалежності офіційно не відзначався. Так було до 1989 року, коли в Польщі відбулися перші демократичні вибори.

В честь 96 річниці незалежності Польщі в харківському Будинку Полонії відбувся урочистий вечір. Урочистості розпочала пані Христина Фурс, яка була ініціатором нашої зустрічі. Багато хто з нас вперше міг відчути атмосферу цього важливого для кожного поляка дня, зрозуміти, чим була для поляків їх боротьба із загарбниками за свободу і незалежність народу. Звичайно, деякі з нас чули про це раніше від батьків, бабусь і дідусів. У цей вечір ми підготували монтаж вербально-музичний, який познайомив нас з найбільш важливими подіями тих часів, переглянули короткометражні фільми про Польщу та її національні символи. Ми вчилися співати польські пісні, в тому числі пісню "Цвіли бутони білих троянд". На піаніно акомпанувала Анна Нікуліна.

А потім за святковим столом велися розмови про все.

Вечір, проведений у такій приємній атмосфері, дає відчуття причетності до однієї великої європейської сім'ї, вселяє оптимізм і віру в краще майбутнє для кожного з нас.

Галина Зубритская

Переклад Ілони Шубіної