Марш миру у Харкові

Більше півтисячі кілометрів «Курською дугою» – місцями кривавих боїв Великої Вітчизняної війни – «Маршем миру» пройшли ветерани та представники національних громад Курська. 16 травня в двадцять третє вони навідалися до Харкова. У заході брала участь і голова Товариства польської культури у Харкові Юзефа Чернієнко.

Марш миру проходив з 14 по 17 травня по маршруту: Курськ – Свобода – Понирі – Ольховатка – Дмітрієв – Хомутовка – Калинівка – Путівль – Харків – Білгород – Прохоровка – Прістень – Солнцево – Курськ. У місцях зупинок проводилися миротворчі програми: мітинги пам'яті, покладання вінків і квітів у пам'ятників і поховань воїнів, уроки миру і мужності, добродійні концерти, трудові акції, круглі столи, зустрічі з громадськістю. У марші взяли участь активісти Курського обласного відділення Російського фонду миру, представники національних діаспор, студенти і журналісти.

Організувало марш – Курське обласне відділення міжнародного суспільного фонду «Російський фонд світу». Його цілі – збереження і передача молодому поколінню історичної правди про Велику Вітчизняну і Другу світову війнах, розширення партнерської співпраці між представниками суспільства міста Курська, районами Курської області, сусідніми регіонами Росії і України.

У Харкові учасники маршу зустрілися з ветеранським активом і представниками громадських організацій міста.

Під час зустрічі ветерани згадували моменти війни та зізнавалися, що такі міжнаціональні діалоги, підсилюють інтернаціональну дружбу. Ту, яка була на фронті. «Кто забывает о прошлом, забывает историю, те сложности и трудности, которые испытал наш народ, тех ждут большие испытания. И чтобы наши потомки избежали этого, мы должны помнить и делать все для того, чтобы мир для людей был вечным» – сказав Микола Кас’яненко, голова Харківської міської організації ветеранів України.

У межах візиту голова Товариства польської культури у Харкові Юзефа Чернієнко мала змогу поспілкуватися з представниками Курського товариства польської культури. Вони обмінялися досвідом роботи и обговорили плани співпраці на майбутнє.

Олена Муравйова

Фото автора