Ласкаво просимо

Харківське товариство польської культури засноване в 1991 році як громадське неполітичне об'єднання.

Мета діяльності - відродження самосвідомості проживаючих на Слобожанщині поляків, їх духовності, традицій, звичаїв і культури.

Форми діяльності:

  • вивчення мови, історії Польщі, традицій, звичаїв і культури польського народу, сприяння викладанню польської мови в загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах міста Харкова та області
  • видання польськомовної газети, теле- і радіопрограм, публікацій про життя і творчість поляків, чиї долі пов'язані з Харковом
  • співпраця з костелами, державними та громадськими організаціями в Україні, Польщі та інших країнах Європи та світу
  • догляд за похованнями поляків на Харківщині
  • проведення міжнародних форумів і зустрічей, концертів та фестивалів, виставок, науково-практичних конференцій, літературно-музичних вечорів

Освіта і колективний відпочинок

При товаристві працює суботня школа, де вивчають польську мову, звичаї і традиції, історія та культура Польщі. Мовні заняття проводяться двома вчительками з Польщі, решта - вчителями з товариства.

Молодь і дорослі приймають участь у літніх школах мови і культури в Польщі, організованих товариством «Вспульнота Польска». Діти 10-15 років мають влітку можливість відпочити і підучити мову в польських дитячих таборах.

На громадських засадах діють самодіяльні дитячі художні колективи: танцювальний ансамбль «Яскулки», вокальні ансамбль «Хобі» і «Колібрі».

Члени товариства разом відзначають державні та релігійні свята, новий рік, День Полонії і Поляків за кордоном, організують вечори відпочинку та дискотеки. При суспільстві є молодіжний клуб «Європейський Вектор» та клуб пенсіонерів «Сеньйор».

Наші нагороди

Діяльність Харківського товариства польської культури відзначена подякою Прем'єр-міністра Польщі Єжи Бузека. Товариство отримало подяки від Маршалка Жешувського воєводства за участь у фестивалях польської культури на Україні і від Федерації катинських родин Польщі за опіку над могилами польських офіцерів у П'ятихатках. За участь у фестивалях національно-культурних об'єднань в місті Харкові суспільство неодноразово нагороджувалося дипломами Обласної державної адміністрації та Асоціації національно-культурних об'єднань України.

Діяльність президента товариства Юзефи Чернієнко відзначена Міністром культури Польщі дипломом за розвиток і популяризацію польської культури на Україні. Уряд Польщі нагородило президента товариства золотою медаллю «Заслужений діяч польської культури». Подяки та грамоти пані Юзефи неодноразово отримувала і від перших керівників області та міста.

logo proekta411x127