Диктант з польської мови 2019

18 травня о 12:00 в Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. Петра Василенка відбувся 6 Всеукраїнський диктант з польської мови "Я пишу, ти пишеш, ми пишемо... по-польськи". Загальним організатором в Україні є Фонд Свобода і Демократія, проект софінансується у рамках допомоги Сенату РП Полонії і полякам за кордоном. Організатором в Харкові є Товариство Польської Культури під патронатом Генерального Консульства РП в Харкові.

Усіх, що бажають помірятися своїми силами в знанні польської мови, вітав завідувач кафедрою міжнародних відносин Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка Юрій Вітковский, директор Українсько-польського центру Михайло Півень, консул Генерального консульства Польщі в Харкові Ганна Шулаковська, президент Товариства польської культури Юзефа Чернієнко.

Цього року до диктанту приєдналися 152 людини, більшість з яких є слухачами курсів польської мови при Товаристві польської культури в Харкові, учнями суботньої школи і студентами.
У категорії молодь були вибрані переможці:
Перше місце - Катерина Шморгун (Полтава).
Друге місце - Кирило Штангей (Харків)
Третє місце - Валерія Чижик (Полтава)
У категорії дорослі були вибрані переможці:
Перше місце - Вікторія Гніденко (Харків).
Друге місце - Маргарита Чередніченко (Харків).
Третє місце - Ніна Макуха (Полтава).
Юзефа Чернієнко разом з консулом Ганною Шулаковською привітали переможців і вручили призи. Молодь і діти отримали дипломи, матеріальні призи і книги, а дорослі - книжкові призи.
Також були винагороджені наймолодший і найстарший учасники диктування. Наймолодший учасник Матвій Жарко, найстарший - Ігор Мацкевич.