Відправлення в подорож до Польщі

  В суботу ввечері ми відправили в подорож до Польщі вже сьому з початку цього року групу членів нашого Товариства. На осінні канікули поїхали 42 дитини та 4 опікуни нашої польської суботньої школи «Полонія Харкова». Вони відвідають історичні місця та святині братньої Польщі (міста Краків, Честохова, Познань, Гнєзно). Метою поїздки є збагачення безпосередньо в польськомовному середовищі знань з історії та культури здобутих на курсах та на заняттях в суботній школі.

  Від імені нашого Товариства та від себе особисто дуже дякую Генеральному Консулу Республіки Польща Пану Янушу Яблонському за його щире серце, чуйність та майже батьківську турботу і піклування про наших дітей. Завдяки його старанням Міністерство закордонних справ Польщі сплатило транспортні витрати, консульство допомогло у вирішенні багатьох організаційних питань. Варто відмітити, що за кілька днів до виїзду всі діти отримали підписані Генеральним Консулом учнівські квитки ("Легітимації"), які згідно з польським законодавством дають учням нашої суботньої школи такі ж самі пільги, як і тим школярам, що навчаються в Польщі. Це, наприклад, знижки на проїзд у міському, міжміському автобусному та залізничному транспорті, вхід до музеїв, тощо.
  Дуже мило було зустріти Генерального Консула Пана Януша Яблонського, який разом з віце-консулом радником в справах співпраці з поляками в Україні Паном Яном Здановським прийшов на залізничний вокзал до потягу щоб особисто провести дітей в далеку подорож, побажав нашим школярам незабутніх вражень та благополучного повернення.
Щасливої вам дороги, дорогі наші діти!

Президент Харківського товариства польської культури Юзефа Чернієнко.