Диктант "Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо по-польськи"

     23 травня (субота) 2015 року о 12.00 в десяти містах України проводиться ІІ Всеукраїнський Диктант Польської Мови. Він реалізується у рамках проекту „Біло-червоне ABC. Програма підтримки польського освіти в Україні", що фінансується з коштів Міністерства Закордонних Справ Республіки Польщі в рамках конкурсу на реалізацію завдання "Співпраця з Полонією і Поляками за кордоном в 2015 році" з допомогою Фонду "Свобода і Демократія". Ініціатором проведення II туру Диктанту в Харкові була місцева полонийная організація – Товариство Польської Культури в Харкові. При ній є одне з найбільших в Україні місць викладання польської мови, яке включає в себе школу суботньо-недільної для молоді та курси для дорослих.

 Диктант відбувся в лекційному залі Національного Педагогічного Університету ім. Р. С. Сковороди.

Він спрямований на просування вивчення польської мови, а також нагородження тих, хто показує дуже хороші знання орфографії та пунктуації польської мови. Присвячений 95-ї річниці "Пакту Пілсудський – Петлюра".

У Заході взяли участь 125 осіб, як студентів курсів польської мови з Товариства Польської Культури, так і  студентів Педагогічного Університету та інших вузів Харкова. Серед учасників були люди різного віку.

Присутніх привітав ректор Національного Педагогічного Університету академік Іван Федорович Прокопенко. Слово взяв Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові пан Станіслав Лукасік, який подякував керівництву університету за допомогу в організації Диктанту, учасникам побажав сміливості у вирішенні таких складних завдань, якими є боротьба з труднощами польської орфографії. Він підкреслив, що незважаючи на результати, немає серед них тих, хто програв. Всі вони є переможцями. Голова Товариства Польської Культури Юзефа Чернієнко прочитала вітальний лист від голови Фонду "Свобода і Демократія" Михайла Дворчика та побажала учасникам успіхів.

Диктант відчитала делегована через ORPEG вчителька з Польщі Крістіна Фурс, яка викладає в Товаристві польської мови та польської культури. Після перевірки робіт комісією вчителів були оголошені результати.

Перемогу в категорії "Діти і молодь"(від 12 до 18 років), а також приз і звання "Вчитель Польської Мови в Україні" виборола Галина Зубрицька, II та III місця отримали Лідія Щенявская і Костянтин Козирєв. Крім книжкових нагород, комп'ютерних планшетів і mp4 молодь отримала виїзд в дитячі табори в Польщі в рамках "Виїзду Освіти Дітей і Молоді Польського Походження зі Сходу в Польщу - Варшавське Літо з Польщею", що фінансується Міністерством Національної Освіти Республіки Польща.

У категорії "Дорослі" (старші 19 років) переміг Євген Пугачов - нагорода (книга) та звання "Вчитель Польської Мови в Україні". II і III місця звання "I і II Чемпіон Польської Мови в Україні" отримали Любов Сергієнко і Наталя Єфименко. У номінації "найстарший учасник" - приз отримала Ольга Боброва. В категорії "наймолодший учасник" нагороду отримала Олександра Любаньская.

Дипломи та призи переможцям Диктанту вручили Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові пан Станіслав Лукасік і голова Товариства пані Юзефа Чернієнко.

 

Переклад Ілона Шубіна