БЕЗ КОРДОНІВ

Влітку 2012 року, з 11 по 18 серпня, відбулася поїздка групи від Товариства польської культури в Харкові до Польщі з метою більш глибокого і безпосереднього вивчення історії, традицій, культури цієї чудової країни.

Існує прислів'я: «Краще один раз побачити, ніж кілька разів почути». Ця народна мудрість залишається актуальною і справедливої ​​протягом багатьох століть і до наших днів. 11 серпня 2012 від Товариства польської культури в Харкові вирушила група в кількості 40 чоловік з Харкова до Польщі для більш глибокого і безпосереднього пізнання польської культури і самої країни, рідний нам по крові і духу. Вивчаючи мову, історію, традиції та культуру, не можна повністю і глибоко їх відчути. По-справжньому все це можна відчути, тільки безпосередньо побувавши в цих місцях.

Почалася культурно-пізнавальна програма з самого серця Польщі, столиці - Варшави. Це прекрасне місто захоплює поєднанням історії та сучасності. У ньому ми відвідали безліч місць, які дозволили нашій свідомості переміститися в минуле країни, в часи, які так чи інакше зберігають у собі дух доленосних подій для Польщі і польського народу, і разом з цим відображають не тільки його історію, але й особливості культури. Щоб дізнатися Варшаву глибше, необхідно чимало часу, але підкорює серця вона з першого знайомства. Перебування в цьому місті тривало всього три дні, і їхати зовсім не хотілося.

Далі наш шлях лежав до Ченстохови. Це місто називають духовною столицею Польщі, адже саме тут знаходиться святе місце, яке приходять відвідати дуже багато паломників і туристів з різних країн і континентів. Тут зберігається чудотворна ікона Ченстоховської Божої Матері. Вважається, що в цьому місці, що перебуває на височині, вона не з'являється перед людьми, але говорить через їх серця. Потрібно лише прислухатися до свого серця. Передати кількома словами атмосферу, яка там панує, неможливо. Це можна тільки відчути, відчути те світле спокій, умиротворення і гармонію в душі, яка наповнюється ними, перебуваючи на території святині.

З наповненими теплом і світлом серцями група вирушила до Кракова, який вважається культурною столицею Польщі. Це місто чарує своєю затишною старовинної атмосферою, що збереглася з минулих століть. Відвідуючи Вавель або просто гуляючи по вуличках, вимощених бруківкою, потрапляєш в минуле, відчуваючи весь колорит і особливості тих часів.

І все ж 18 серпня прийшов час повертатися додому в Україну. За п'ять днів серце встигло дуже сильно полюбити Польщу, яка в наших думках завжди рідна і близька навіть на відстані. Незважаючи на тугу, що з'являється при розставанні, в душі не існує ніяких меж, що розділяють в реальності території цих країн.

Юлія Ельчіщева
Фото Ірини Карась
Переклад Ілона Шубіна