Spotkanie opłatkowe w szkole „Polonia Charkowa”

  Nowy rok zawsze niesie ze sobą nowe marzenia i nowe nadzieje. Święty Mikołaj przychodzi nie tylko do tych, którzy na niego cierpliwie czekają, ale i do tych, którzy już dawno nie są dziećmi. Dorośli i dzieci jednakowo niestrudzenie wyglądają świąt, bo właśnie na święta dzieją się cuda.

  W Charkowie póki co nie ma śniegu i mrozu, wszakże to tylko ułatwiło drogę Mikołajowi do naszej Szkoły "Polonia Charkowa".

 17 grudnia wszyscy uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej spotkali się, żeby powitać Świętego, który nawet będąc dzieckiem zawsze czynił dobro. Żeby Mikołaj odpoczął z dalekiej podróży przygotowaliśmy dla niego wspaniały koncert, który niewątpliwie go ucieszył.

  Impreza zaczęła się od powitania konsula w Charkowie Pana Jana Zdanowskiego. Pan konsul złożył wszystkim uczniom i członkom Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Charkowie serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

  Niedługo po tym na scenie pojawiła się zima w pięknym stroju noworocznym i rozpoczęła się magiczna uroczystość.

  Zabrzmiały kolędy, wierszyki i piosenki. Choinka i kominek zaświeciły tysiącem jaskrawych światełek, a wśród widzów pojawiły się przemiłe aniołki - najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci w wieku od 5 do 7 lat. One zatańczyły i zaśpiewały dla naszych gości, co wywołało u wszystkich niesamowity zachwyt.

  Uczestnicy byli zauroczeni wystąpieniami naszych maleńkich słoneczek, które rozświetliły sobą deszczowe i pochmurne niedzielne niebo.

  Jednak nie mogliśmy doczekać się najważniejszego gościa – Świętego Mikołaja, który pojawił się na scenie z uśmiechem i radością. Dzieci z zadowoleniam odpowiadały na jego zagadki, a potem zatańczyły razem z nim. Ale tańczyły nie tylko dzieci! Na jakiś moment wydało się, że wraz z Mikołajem i dziećmi zatańczyła cała sala!

  Spotkanie opłatkowe w Polskiej Szkole „Polonia Charkowa” odbyło się w bardzo przyjemnej, przytulnej, ciepłej atmosferze i już w prawie rodzinnym gronie. Takie coroczne imprezy jeszcze bardziej zbliżają między sobą wszystkich członków naszego stowarzyszenia. Takich, którzy są
z nami już od lat i tych, którzy dopiero dołączyli do nas i podjęli naukę języka polskiego w naszej szkole.

  „Zostaliśmy nierozłączni, przetrwaliśmy nie jeden rok i zwalczyliśmy nie jeden problem. Dziękuję Państwu, że nadal jesteście z nami, bo dzięki Państwu jesteśmy jedną dużą polonijną rodziną!” – powiedziała do gości Prezes Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Charkowie Pani Józefa Czernijenko.

  Ten rok się kończy, ale nastąpi nowy! W Nowym Roku będzie jeszcze więcej radości, jeszcze więcej koncertów i jeszcze więcej cudownych odkryć! Czekamy, aż spotkamy się ponownie z Państwem i życzymy, żeby Nowy Rok przyniósł ze sobą każdemu tylko pozytywne emocje!

Natalija Jefimenko